Morze i plaża
Strona główna » Atrakcje » Morze i plaża

Morze i plaża

Plaża w Kołobrzegu

Piękna, szeroka i zachwycająca, taka jest Kołobrzeska plaża. Wokół tłum amatorów kąpieli wodnych i słonecznych, nie brakuje pasjonatów sportów wodnych i wczasowiczów korzystających z uzdrowiskowych właściwości jodu. Łączna długość plaż wynosi ok 12,5 km i zaliczają się do jednych z najczystszych w Polsce, co potwierdzają otrzymane Certyfikaty Błękitnej Flagi. W związku z podmywaniem brzegu przez morze, plaże zmniejszały swoje połacie. Miasto w tym celu podjęło liczne prace refulacyjne. Jest to bardzo kosztowne przedsięwzięcie i aby nie robić tego zbyt często, prócz wygarniania piasku z dna morskiego zastosowano tzw. falochrony. Falochrony wzmacniają brzeg i chronią przed częstymi zabiegami wygarniania piasku z dna morza.

Kołobrzeskie kąpieliska

Plaża posiada trzy kąpieliska:

  • Kąpielisko Zachód w zachodniej części plaży
  • Kąpielisko Centralne plaża wschodni Kołobrzeg
  • Kąpielisko Wschód na plaży osiedlu Kołobrzeg Podczele

Podczas sezonu, o bezpieczeństwo na plażach dba wielu ratowników, także ratownicy medyczni. Na plaży jest możliwość wypożyczenia leżaków i parawanów, a na dzieci czekają liczne atrakcje w postaci zjeżdżalni, dmuchanych zabawek i trampolin. Na nadbrzeżu można spędzić cały dzień. Od mocnego słońca chronią parawany i parasole, a kiedy zgłodniejesz, śmiało możesz skorzystać przybrzeżnych restauracji.

Plaża w Kołobrzegu

Akcja Plaża Milenium

Aby ten czas czas spędzić aktywnie i sportowo, zachęcamy do zabawy w organizowanym co roku projekcie Plaża Milenium. Cała impreza ma miejsce na plaży niedaleko Kamiennego Szańca. W przygotowanym miasteczku sportowo – rekreacyjnym odbywają się liczne zabawy i turnieje dla wczasowiczów i mieszkańców miasta Kołobrzeg. Najmłodsi kuracjusze i miejscowi także mogą tam liczyć na świetną zabawę. Na nich czekają kreatywne gry, konkursy i atrakcyjne nagrody.

Promenada w Kołobrzegu

Promenada to Bulwar Jana Szymańskiego. Jan Szymański ma wielkie zasługi dla wybrzeża. Był współtwórcą i pierwszym dyrektorem Polskiej Żeglugi Bałtyckiej. Promenadę odbudowano w 1994 roku, gdyż wcześniejsza uległa zniszczeniu przez sztorm. Ów deptak biegnie między Latarnią Morską a Kołobrzeskim molo i częścią Parku Zdrojowego. Obecnie jest zabezpieczony barierkami i wzmocniony. Jeśli wolisz spacery nad morzem to koniecznie po promenadzie, to szalenie klimatyczne miejsce. Zatrzymaj się na chwilę, spójrz na morze, zobacz jakie jakie jest bezkresne, pooddychaj pełnym jodu powietrzem. Przejdź Parkiem Zdrojowym w upalny dzień, poczujesz cudowny chłód morskiego mikroklimatu. Spotkasz tam również liczne stragany z pamiątkami, kawiarnie i restauracje.

Morze w Kołobrzegu

Z psem na plażę

Często wyjeżdżamy na urlop z naszymi pupilami i co wtedy, gdy ne możemy z nim iść na plażę? Dziś już nie ma takiego problemu na Kołobrzeskich plażach wyznaczono dwa fragmenty na plażach. Są to:

  • Plaża zachodnia – ok 500 m w stronę Grzybowa od zejścia z Baltic Plaza
  • Plaża Podczele – ostatnie zejście na plażę na Osiedlu Podczele do gminy Ustronie Morskie

Odcinki te są oznakowane i wyposażone w podajniki worków na psie odchody.

Kołobrzeska plaża

Zjazdy na plażę dla niepełnosprawnych

Kołobrzeg dba również o potrzeby osób niepełnosprawnych. Aby dotrzeć wózkiem do morskiego brzegu powstały cztery zjazdy, z których korzystają także mamy z wózkami. Plaża Podczele, zjazd przy ul. Brzeskiej tylko w sezonie. Na plażę Zachodnią zjechać można w Parku Jedności Narodowej. Natomiast przy molo, Kamiennym Szańcu, oraz przy WOPR są zjazdy na Plażę Centralną.


Zapraszamy nad morze do Kołobrzegu
Zadzwoń już dziś i zarezerwuj dogodny termin