Aktywny wypoczynek
Strona główna » Atrakcje » Aktywny wypoczynek

Aktywny wypoczynek

Ścieżki rowerowe i szlaki piesze w Kołobrzegu

Dla wszystkich lubiących wypoczywać aktywnie Kołobrzeg ma do zaoferowania niezwykłe trasy rowerowe i piesze. Nadmorski klimat, szum morza, zapach lasów, a przy tym cudne widoki, tego wszystkiego możesz doświadczyć wybierając się na wycieczkę pieszo lub rowerem . Zaplanuj trasę i czas swojej wyprawy, na rower koniecznie zabierz kask, prowiant, zapas wody i ruszaj! Nie martw się jeśli nie możesz zabrać ze sobą roweru. W Kołobrzegu są wypożyczalnie, gdzie bez problemu upragnione dwa kółka. Ceny nie są mocno zróżnicowane. Zwykle jest to 8 zł za godzinę, a cały dzień 30-35 zł. Kask i fotelik do przewozu dzieci jest wliczony w cenę wypożyczenia.

  • wypożyczalnia rowerów Kołobrzeg – ul. Wylotowa – Wczasowa 2
  • rowery Kołobrzeg –  ul. Szpitalna, Kasprowicza, Wyzwolenia 44 oraz dodatkowo – mobilny punkt dowozu/odbioru, bezpłatny w przypadku wynajmu roweru na minimum 2 dni
  • roverek – ul. Wschodnia 35
  • cyklo wypożyczalnia rowerów – ul. Klonowa 17

Aktywny wypoczynek w Kołobrzegu

Trasa Osiedle Radzikowo – Plaża Kołobrzeg

Długość trasy: 1,4 km
Czas przejazdu: 4 minut
Rodzaj nawierzchni: brukowana
Stopień trudności: łatwa

Ścieżka piesza i rowerowa z Osiedla Radzikowo do samego morza jest znakomity plan na wycieczkę po zachodniej części Kołobrzegu. Szlak kieruje terenami bagiennymi, przez ogrody działkowe, potem biegnie przecinając trasę z Kołobrzegu do Grzybowa by finalnie zakończyć się przy zejściu na plażę.

Ścieżka rowerowa Nadmorskim Parkiem

Długość trasy: 3,5 km
Czas przyjazdu: 10 minut
Rodzaj nawierzchni: brukowana
Stopień trudności: łatwa

Przejażdżka Nadmorskim Parkiem Zdrojowym prowadzi od Latarni Morskiej wzdłuż plaży aż do ostatniego ośrodka wypoczynkowego  wschodniej strony miasta. Podczas trasy można zatrzymać się na kawę, lody czy gofra. Jest także możliwość zakupu nadmorskich pamiątek i przepysznej rybki z mobilnej wędzarni.

Trasa rowerowa Kołobrzeg – Podczele

Długość trasy: 8 km
Czas przejazdu: 25 minut
Nawierzchnia: kostka brukowana
Stopień trudności: łatwa

Ta trasa to świetny pomysł na wycieczkę krajoznawczą. Zaczyna się jak poprzednia trasa przy Latarni Morskiej i dalej także Parkiem Nadmorskim, ale nie kończy się na obiektach ośrodków wypoczynkowych. Dalej biegnie przez niezwykły Ekopark Wschodni do Podczela. To niesamowita, przepiękna okolica, chronione tereny parku kryją w sobie słone mokradła zwane Słonymi Bagnami. Występują tam unikatowe, chronione siedliska roślin i zwierząt ekosystemu słonych torfowisk. Cały Ekopark zajmuje 380 ha i jest bardzo cenny z uwagi na walory krajobrazowe, geomorfologiczne, niezwykłej fauny i flory.

Ścieżka rowerowa Kołobrzeg – Sianożęty

Długość trasy: 12 km
Czas przejazdu: 35 minut
Nawierzchnia: zazwyczaj kostka brukowana
Stopień trudności: łatwa

Kołobrzeg – Sianożęty to dalszy ciąg szlaku Kołobrzeg – Podczele. Sianożęty to urokliwe miejsce. Kiedyś była to rybacka osada, teraz jest rozwijającą się letniskową turystyczną miejscowością. Podczas wycieczki, w Podczelu można zobaczyć powojenne zabudowania radzieckie, stare wojskowe lotnisko dla odrzutowców z dwukilometrowym pasem startowym i opustoszałe hangary. Wszystko to wpisane jest w teren Ekoparku.

Droga rowerowa Kołobrzeg – Ustronie Morskie

Długość trasy: 15 km
Czas przejazdu: 42 minuty
Nawierzchnia: asfaltowa i brukowana
Stopień trudności: łatwa

Droga rowerowa Kołobrzeg – Ustronie Morskie to kontynuacja trasy Kołobrzeg – Sianożęty. Ścieżka prowadzi cały czas wzdłuż morskiego brzegu, w większej części oddziela ją od plaży niezbyt wysoka wydma. Wspaniała prawie godzinna wyprawa, gdzie możemy zobaczyć przepiękna przyrodę, poczuć nadmorski mikroklimat i bardzo aktywnie spędzić czas. Dla chętnych dalszych wrażeń, wybierając Pieszy Szlak Błękitny można zobaczyć najstarsze dęby w Polsce.

Ścieżka rowerowa Kołobrzeg – Dźwirzyno

Długość trasy: 16,5 km
Czas przejazdu: 50 minut
Nawierzchnia: asfaltowa i mineralna
Stopień trudności: łatwa

Trasa ta biegnie na zachód, wzdłuż morskiego brzegu Bałtyku, przez urokliwy krajobraz lasów. Prowadzi przez miejscowość Grzybowo, po części również przez stare tereny wojskowe. Jadąc przez las możesz ukoić nerwy, słuchając szumu drzew, śpiewu ptaków w przepięknej zielonej scenerii.

Trasa Kołobrzeg – Mrzeżyno – Trzebiatów

Długość trasy: 35 km
Czas przejazdu: 1 godz 40 min
Nawierzchnia: 25 km asfaltowej ścieżki rowerowej i 10 km asfaltową szosą
Stopień trudności: średnia

Z Kołobrzegu do Mrzeżyna jedziemy trasą międzynarodową R-10, prowadzącą wzdłuż morskiego brzegu, przez lasy, jak również przy brzegu pięknego jeziora Resko. Możemy tu trasę zakończyć lub skierować się do oddalonego o 13 km od Mrzeżyna, Trzebiatowa. Spotkamy tam stare miejskie zabudowy.

Trasa rowerowa Kołobrzeg – Mielno

Długość trasy: 36 km
Czas przejazdu: 1 godz i 50 min
Nawierzchnia: brukowana, asfaltowa i ścieżki leśne
Stopień trudności: średnia

Cała trasa w zasadzie prowadzi wzdłuż wschodniego brzegu Bałtyku, poprzez malownicze tereny Wschodniego Ekoparku. Na tę przejażdżkę warto poświęcić nawet cały dzień. Po drodze zobaczcie Latarnię Morską Gąskach zbudowaną pod koniec XIX wieku, o wysokości 50,2 metrów. Jeśli nie, zatrzymajcie się na polanie lub plaży, odpocznijcie, przegryźcie coś, bo to długa droga i trzeba robić przystanki, zwłaszcza jadąc z rodziną.


Zapraszamy nad morze do Kołobrzegu
Zadzwoń już dziś i zarezerwuj dogodny termin